Salon Fryzjerski

Salon Fryzjerski – zdjęcia na stronę internetową.

Firma w internecie w dzisiejszych czasach to podstawa. Każdy z nas zagląda do tego świata w momencie jak szuka danej usługi lub danego produktu. Właśnie dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do tego tematu z zakresu klienta w świecie online połączonego ze sprzedażą. Niestety samo pstryknięcie kilku zdjęć nie wystarczy, ponieważ można szybko zniechęcić klienta do naszej usługi, czy też samego produktu. Strona internetowa to miejsce które ma łączyć świat rzeczywisty ze światem wirtualnym. Światy te mają się nawzajem przenikać i każdy klient, który wejdzie najpierw na stronę internetową, a dopiero później przyjdzie do salonu, ma mieć wrażenie, że już tu był i ma czuć atmosferę jaka tutaj panuje. Zdjęcia mają pokazywać każdy szczegół z najmniejszym detalem, tak aby każda osoba czuła się już od progu stałym klientem.
Podczas sesji zdjęciowej nie miałam łatwego zadania. Przygotowania zajęły mi kilka dni. Zanim wzięłam aparat do ręki musiałam najpierw spędzić kilka godzin w salonie aby przyglądnąć się pracy stylistów, klientom i wyłonić z tego to co będzie najważniejsze w świecie online. Wtapiałam się w otoczenie, poruszając się bezszelestnie wyłaniałam każdy szczegół, każdy drobiazg, dzięki któremu właśnie ten salon miałby się wyróżnić spośród miliona innych. Do całej wiedzy uzyskanej w salonie dodałam wiedzę ze świata online i dopiero teraz mogłam chwycić za aparat.
Podczas sesji jak kameleon przemieszczałam się chwytając wszystko to co wcześniej wyłoniłam, tylko z tą różnicą, że teraz musiałam dodatkowo zwracać uwagę na kąt patrzenia, światło, cienie, tło itp. a przede wszystkim na to aby nie przeszkadzać stylistom w pracy i klientom wypoczynku. Podstawą tych zdjęć jest realne odzwierciedlenie tego co na codzień dzieje się w salonie. Mało który fotograf zwraca uwagę na to aby realnie przedstawić właściciela firmy, który nie siedzi sztywno pozując, tylko wykonuje codzienne obowiązki, ale z zachowaniem kilku ważnych rzeczy np. naturalny uśmiech na twarzy połączony z czynnością która nie będzie się powtarzać na innych zdjęciach – tak jak w tym przypadku strzyżenie, modelowanie, farbowanie…

Zdjęcia zostały wykonane na stronę internetową salonu Atelier Bernady.

Data: 2016
Zdjęcia: Agnieszka Kowal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz